Vliv výše spreadu na volbu brokerské společnosti

Komerční článek

Vliv výše spreadu na volbu brokerské společnosti

Každý z nás, kdo už jednou otevřel nějaký obchod na měnových trzích, k tomu potřebuje broker. Zvolit ten správný však není úplně jednoduché. Pokud jste začínající obchodník, pak stojíte před otázkou, jakou společnost zvolit a podle jakých kritérií. Vybrat tu správnou společnost je trochu podobné vybírání té správné obchodní pozice. Vyžaduje to zvážení všech možných kritérií, jejich vzájemné porovnání a nakonec dospění k závěru.

Nejprve si musíme vysvětlit několik základních faktorů, podle kterých se brokerské společnosti dělí. Jedním z nejdůležitějších je sídlo společnosti a s tím také úzce související regulace. Broker může sídlit v jakékoliv zemi a vždy je důležité vědět, kde právě ten váš najdete. Základní rozdělení společností je na ty, které sídlí v běžných zemích jako je například Velká Británie, Austrálie či Nový Zéland a pak ty tzv. offshore společnosti v daňových rájích jako jsou například Kypr, Maledivy či Seyshelly. Broker se sídlem v daňovém ráji bývá zpravidla regulovaný méně důvěryhodnou institucí, nebo dokonce není regulovaný vůbec. Obecně tedy platí, že broker se sídlem v EU je bezpečnější než se sídlem mimo ni.

Dalším důležitým aspektem volby brokera je obchodní platforma. Dnes je nejrozšířenější platformou MetaTrader 4, který je uživatelsky přívětivý, nabízí řadu funkcí včetně možnosti používat na zakázku vytvořené skripty, indikátory a obchodní systémy. De facto má tedy neomezené možnosti. Pokud jste začátečník, pak by MetaTrader mohl být vhodný i pro vás.

Předposlední důležitou součástí vašeho rozhodnutí by měly být možnosti konkrétního obchodního účtu. Například výše marže, výše swapů, výše minimálního vkladu, maximální výše pákového efektu a také spread. Pokud nevíte, co to spread je, pak je to rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Ve své podstatě je to poplatek za každý obchod, který provedete.

Je ve vašem vlastním zájmu, aby byl váš spread co nejmenší.

Spread může mít velký vliv na úspěšnost vašeho obchodování. Pokud provádíte v průměru 8 obchodů denně a máte u vaší společnosti o 1 pip větší spread než má konkurence, pak na poplatcích při obchodování 1 lotu zaplatíte 80 USD denně, což představuje přibližně 2000 Kč! Denně tedy přicházíte o 2000 Kč jen proto, že neobchodujete u toho správného brokera. Vždy se tedy snažte najít takovou společnost, která jej nabízí co nejnižší.

Ideální výše spreadu pro měnový pár EURUSD je do 1 pipu pro malé účty. Velký obchodní účet nad 50 tisíc dolarů by měl mít spread až téměř nulový, zde se ovšem platí komisní poplatky. Pokud se této hranici neblížíte, možná vám může pomoci společnost 4xbroker, která se snižováním spreadu zabývá.

4xbroker.cz - největší prémie na trhu

4xbroker – profesionál na českém trhu v oblasti snížení spreadu

Tato společnost spolupracuje s brokerskými domy v České republice i zahraničí, jako jsou například Axiory, Bossa, ETX Capital, IC Markets, Pepperstone, Exness atd. a svým klientům vyplácí odměny za každý provedený obchod. Ptáte se, jak je to možné?

Princip je následující – společnost 4xbroker se zaregistruje jako affiliate brokerské společnosti, řekněme například Axiory. Za každý obchod svého klienta obdrží 4xbroker určitou odměnu a část této odměny pak vyplatí klientovi, tedy vám. Jediné, co pro to vy musíte udělat, je se registrovat přes odkaz na webu 4xbroker a splnit tyto kroky. Vše ostatní je automatické. Měsíčně pak dostáváte vyplacenou prémii po celou dobu využívání vašeho účtu. Přitom se na vašem účtu nic nezmění, nezvýší se vám spread, poplatky za výběr ani nic jiného.

Je třeba si uvědomit, že pokud se neregistrujete přes 4xbroker, ale přímo u konkrétního brokera, přicházíte o odměnu, která by vám jinak právem náležela. Že se vám to zdá až moc dobré na to, aby to byla pravda? Opravdu to tak není, vyzkoušejte a uvidíte.

Už mám účet, stále mohu využít služeb 4xbroker

4xbroker – profesionál na českém trhu v oblasti snížení spreaduPokud již máte účet a chcete získávat odměnu na 4xbroker, napište na jejich technickou podporu a oni vám poradí. Obvykle platí, že je možné převést stávající účet pod jejich správu.

Zvolte si společnost, které budete věřit   

Vybrat toho správného brokera je složitý proces a může se stát, že na poprvé nevyberete správně. V tom případě neváhejte a hledejte dále. Převodem svého vkladu možná zaplatíte určitou částku na poplatcích, ale je mnohem důležitější mít svůj účet v bezpečí, než riskovat tahanice s nepoctivou společností.

 

Ohodnotit
Uložit odkaz do záložek.