První kroky s platformou eToro

V tomto návodu jsme pro tebe připravili  průvodce prvními kroky s platformou eToro.

První kroky – Založ si a vyzkoušej demo účet eToro zcela zdarma

Není se čeho bát. Vše je bezplatné a vytvoření účtu Ti zabere maximálně 3 minuty. Samozřejmě se můžeš zaregistrovat pomocí Facebooku či účtu Google Plus. Kliknutím zde se otevře nový odkaz, který tě přesměruje na eToro. Do formuláře vpravo napiš své údaje a je to. Jdeme dál.

Krok druhý – Nejprve vyzkoušej virtuální prostředky, až poté investuj

Po naběhnutí tvého účtu na hlavní stránce zvol profil VIRTUAL Portfolio. Platforma je pro virtuální i pro skutečné investování totožná, proto si vše můžeš vyzkoušet nanečisto a „osahat“ si tak všechny funkce.

První kroky - virtuální prostředky

 

 

 

 

Minimální vklad pro obchodníky z České republiky je v současnosti 50$, tedy při současném kurzu zhruba 1200 Kč. Vkládat můžeš velmi snadno pomocí platební karty či internetových peněženek PayPal, Skrill, Neteller.

Krok třetí –  Zvolte si které obchodníky chcete automaticky kopírovat

Správná volba obchodníků ke kopírování je klíčovým krokem k zisku. Kopírování více obchodníků najednou je nejspolehlivější způsob, jak minimalizovat rizika a zůstat ziskový, jelikož díky diverzifikaci rizika tě propad některého z obchodníků nemůže ohrozit.

Kopírování obchodníků

 • Kliknutím vpravo v menu na Copy People se dostaneš k výběru obchodníků
  • Přehledný filtr nabízí vyfiltrovat pouze, co tě zajímá. Například podle trhů, států či ziskovosti obchodníků v daném období. Rozšířený filtr pak nabízí filtrovat i podle rizika, které obchodníci podstupují.
  • Doporučujeme nastavit Risk level na úroveň Low nebo Medium, což vyfiltruje obchodníky, kteří méně riskují.
  • Pro ty, kteří chtějí zažít trochu vzrušení s vidinou spekulačního zisku, je možné vyfiltrovat High risk
 • Vyber si obchodníky, kteří Ti vyhovují z pohledu profitu, jejich historie či počtu následovatelů
 • Po rozkliknutí profilu investora získáš veškeré informace ohledně jeho strategie a dosavadních výsledků. Doporučujeme sledovat historii obchodníka, zda současný zisk není pouze štěstí a náhoda nebo je obchodník opravdovým profesionálem a v uplynulých letech dosahuje stabilních zisků. Důležitou statistikou je také počet Copiers, kteří již danému investorovi důvěřují. Také se v profilu dozvíte na jakých trzích se investor pohybuje.

Ziskovost obchodníka

 • Při sestavování portfolia obchodníků dbej také na to, zda všichni tebou vybraní neobchodují na stejném trhu. Případný propad trhu by mohl ovlivnit veškeré tvé investice. To je další způsob diverzifikace rizika.

 

Krok čtvrtý – Jak kopírovat obchodníky a automaticky vytvořit pasivní příjem

 • Pokud  máš vybráno stačí kliknout na COPY a zadat částku tvého rozpočtu, kterou svěříš na daného obchodníka
 • Důležité je nastavit, kdy chceš automaticky přestat obchodníka kopírovat. Například, když ztráta dosáhne 80% ze svěřené částky nebo konkrétní hodnoty
 • Dále je možnost nastavit, zda chceš kopírovat i právě otevřené již probíhající obchody.
 • Copy a je hotovo!Kopírovat obchodníka

Krok pátý – sleduj portfolio

Aktuální stav tvého portfolia investorů vidíš v menu Portfolio. Zde nalezneš, kolik a kde všude máš investováno a jak si daný obchodník vede. Případně můžeš zakročit, zrušit kopírování obchodníka či přidat více prostředků.

Portfolio obchodníků

Pokud ti některé informace chybí, obrať se na nás zde na chatu či na info@socialni-obchodovani.cz

První kroky s platformou eToro
4.92 (98.46%) 13 hlas[ů]
Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.