Koho kopírovat na eToro? Top 10 obchodníků, listopad 2016 – část 2/2

Top 10 obchodníků, které kopírovat na eToro – část 2/2

Není lehké stanovit, který obchodník je nejlepší. Každý obchodník sleduje jiné trhy, má jiný přístup k riziku a počet „copiers“ nebo nejvyšší návratnost v krátkém horizontu nemusí být nejlepší ukazatele. Pro lepší orientaci na eToro jsme pro Tebe připravili výběr top 10 obchodníků, kteří jsou dle nás zlatou střední cestou. O každém z nich se od nás dozvíš, jak dlouho investují na eToro, jak si prozatím vedou a jaký je jejich přístup k riskování. Řazení zde ve článku je čistě náhodné. Toto je druhá část článku – první nalezneš zde.

Trex8u247 – Dale Doust

Aktivní na eToro: od prosince 2013
Copiers: 246
Risk skóre: 3
Návratnost za posledních 12 měsíců: 6,49 %

Top 10 obchodníků na eToro - Dale statistiky

Prvním investorem v druhé části článku top 10 obchodníků je Dale, který působí na eToro již tři roky. Za celou dobu jsou jeho výsledky velmi stabilní s uspokojivým ziskem. Dale nepatří mezi divoké obchodníky, kteří se pouštějí do mnoha obchodů a do rizika, proto je vhodný pro kopírování začínajícími a konzervativními investory. Díky své strategii nepodstupuje vysoké riziko a jeho risk skóre je 3, k čemuž sám uvádí „Je to riskantní byznys, vím, že nemůžu vyhrát, ale můžu to zkusit a vydělat“. Dale se v současnosti soustředí především na akciové trhy. V jeho portfoliu nalezneš Facebook, Google, Amazon či Ebay.

Top 10 obchodníků na eToro - Dale, dodatečné statistiky

Dimitrios1 – Dimitrios Mavromanolakis

Aktivní na eToro: od února 2012
Copiers: 474
Risk skóre: 2
Návratnost za posledních 12 měsíců: 12,62 %

Top 10 obchodníků na eToro - Dimitrios statistiky

Dimitrios obchoduje na eToro již bezmála 4 roky. Na grafu vidíme, že kromě prvního roku se mu daří zhodnocovat investice o desítky procent ročně. Uvádí o sobě, že především mu jde o to, aby nepřinášel svým „copiers“ ztrátu, čemuž odpovídá risk skóre 2. Obchoduje, pouze pokud vidí slibnou příležitost v dlouhodobém horizontu. Pro obchody v dlouhodobém horizontu s velmi nízkým rizikem odpovídá však i výše potřebné investice, kterou Dimitrios doporučuje zhruba $3000. Vyplatí se Dimitriose kopírovat alespoň na 6 měsíců a více. V současnosti obchoduje s ropou a indexem NASDAQ100.

Top 10 obchodníků na eToro - Dimitrios, dodatečné statistiky

Antares82 – Marco Lionello

Aktivní na eToro: od října 2011
Copiers: 224
Risk skóre: 2
Návratnost za posledních 12 měsíců: 9,67 %

Top 10 obchodníků na eToro - Antares statistiky

Marco je členem eToro od roku 2011, aktivně obchoduje od roku 2014. Jeho výsledek zhodnocení 525,5 % za tři čtvtrletí roku 2014 se dá považovat za zázrak či počáteční štěstí, nicméně i následující roky prokazuje úctyhodné výsledky nad 10 %. Také je velmi aktivní s téměř 10ti obchody za týden. Jeho receptem na úspěšné investování je trpělivost, jak uvádí „Trhy tady byly, jsou i budou, takže důležitá je trpělivost“. Marco se tedy nepouští do zbytečného riskování a má smysl ho kopírovat, jelikož jeho risk skóre je pouze 2. Přes 90 % svých obchodů zaměřuje na forex EUR-USD.

Top 10 obchodníků na eToro - Marco, dodatečné statistiky

Smartandsocial – Sebastian Oliver Benz

Aktivní na eToro: od září 2015
Copiers: 622
Risk skóre: 4
Návratnost za posledních 12 měsíců: 116,55 %

Top 10 obchodníků na eToro - Sebastian statistiky

Sebastian je aktivní na eToro od konce roku 2015. V našem výběru patří k investorům, kteří více riskují s risk skóre 4, což je střední stupeň. Vyššímu riziku odpovídá i délka držení jednoho obchodu pouze zhruba 8,5 hodiny. Sebastian tedy vyhledává spekulativní příležitosti a z nich se mu však daří těžit. V letošním roce dosahuje zatím na zhodnocení téměř 40 %. Zaměřuje se na německý index GER30 a pro investování využívá vlastní algoritmy, tudíž dá se předpokládat, že investování rozumí. Pokud máš chuť trošku zariskovat, zkus to se Sebastianem.

Top 10 obchodníků na eToro - Sebastian, dodatečné statistiky

Jarodd76 – Massimiliano De Falco

Aktivní na eToro: od října 2013
Copiers: 2080
Risk skóre: 4
Návratnost za posledních 12 měsíců: 72,58 %

Top 10 obchodníků na eToro - Massimiliano statistiky

Bez Massimiliana by náš výběr asi nebyl kompletní. Obchodům na eToro se aktivně věnuje od roku 2014, který pro něj nebyl slibný. Nicméně vše napravil následující rok se zhodnocením 464,05 % a tím i raketově vletěl do podvědomí na eToro. Nyní má přes 2000 copiers. V letošním roce se mu také daří velmi slibně se zhodnocením přes 50 %. Jeho risk skóre je na středním stupni 4, nicméně se nejedná o hodinové spekulace jako je to u Sebastiana. Massimiliano obchoduje zejména s NASDAQ100. Několik obchodů otevírá se zlatem a s měnami EUR-USD.

Top 10 obchodníků na eToro - Massimiliano, dodatečné statistiky

Náš výběr top 10 obchodníků je kompletní. Kopíruješ někoho ze zmíněných? Pochlub se nám do komentáře s tvými tipy, koho kopírovat.

Chceš teprve začít investovat s eToro? Zaregistruj se a začni zhodnocovat své prostředky jako profesionál.

Ohodnotit
Uložit odkaz do záložek.